S.S.S.

Sıça Sorulan Sorular

Dil & Kariyer

Mesleğimde kullanacağım dil konusunda eğitim alabilir miyim?

Bu ihtiyacınıza uygun okul önerilecektir.


Yabancı dili ne kadar sürede öğrenebilirim?

Kişisel yeteneğinize, motivasyonunuza ve seçtiğiniz programın yoğunluğuna göre değişmekle birlikte 2-3 haftadan başlayan zaman dilimlerinde öğrenme ve konuşma imkanı bulunmaktadır.


Başlangıç seviyesindeyim, yurt dışında dil eğitimine başlayabilir miyim?

Mümkünse gitmeden önce iletişiminizi minimum seviyede de olsa sağlayacak düzeye gelebilmeniz için bir müddet özel ders almanızı öneriyoruz. Ancak bunun için ayıracak vaktiniz yok ise yurt dışında seçtiğiniz okulda başlangıç seviyesinden başlayabilirsiniz.


Profesyonel iş hayatındayım ve çok yoğun bir iş tempom var, dil öğrenmek için ayıracak çok fazla vaktim yok, bana yardımcı olabilir misiniz?

Elbette. Sizin gibi pek çok öğrencimiz ( altı ay- bir yıl gibi) belirli aralıklarla bir kaç kez vakit ayırarak yabancı dil sorunlarını çözdüler. Önemli olan o dili öğrenmeye ihtiyaç duymak, öğrenmeye karar vermek, bu motivazyona sahip olmak, ayrılan bu birkaç haftalık sürede hocalar ve yabancı arkadaşlarla birlikte yabancı dil öğrenmeye odaklanmak ve konunun uzmanı öğretmenlere yönlendirilebilmiş olmak.


Yabancı dil öğrenmek kolay mı?

Yabancı dil öğrenmek yoğun bir çaba harcamayı, tümü ile bu hedefe odaklanmayı ve kaliteli eğitimcilerden destek almayı gerektirir. Sadece belli periyodlarda bir kaç saat derse devam ederek yabancı dil öğrenilemez. Bu nedenle SERTUR yurt dışında, seçtiği kaliteli okulları ile bu hizmeti vermektedir. Öğrencilerimizin hedeflerine ve ihtiyaçlarına göre en uygun okulu belirleyip, onları yönlendirmekteyiz.


Okulllar

Okul ödemesini ne zaman ve nasıl yapabilirim?

Okul ödemesini kurs başlamadan 30 gün önce kredi kartı ya da banka transferi ile yapabilirsiniz.


Hocaların eğitimi nedir?

Okullarda çalışan hocalar sadece o okul için çalışan ve o okul tarafından eğitilen tecrübeli hocalardır.


Okulda mı aile yanında mı kalmalıyım?

Seçtiğiniz okulun şartlarına, maddi olanaklarınıza, gideceğiniz tarihe ve kişisel tercihlerinize bağlı olarak konaklama seçiminiz belirlenebilmektedir.


Okullarda konaklama durumu nasıl?

Tam pansiyon yatılı merkez, aile yanında tam ve yarım pansiyon konaklama veya otel gibi seçenekler her okulda farklı olarak bulunmaktadır.


Katıldığım programda çok fazla Türk katılımcı ile karşılaşacak mıyım?

Çalıştığımız okullarda çok fazla Türk öğrenci bulunmamaktadır. Ancak bu hiç Türk öğrenci ile karşılaşmayacaksınız anlamına gelmemektedir. Türk öğrenciler bulunsa da onlarla da öğrendiğiniz dilde iletişim kurmak konsantrasyonunuzun bozulmamasında önem taşımaktadır.


Okula ne zaman başvuru yapmalıyım?

Gitmeyi düşündüğünüz tarihten 2 ay önce bize başvurmanızı öneririz.


Okullar ne zaman başlar?

Okullarımız genelde yıl boyunca eğitim vermektedir. İstediğiniz hafta eğitime başlayabilirsiniz.


Okullarda sınıflar kaç kişiden oluşmaktadır?

Size önereceğimiz okula bağlı olarak sınıf mevcudu değişmektedir. Gittiğiniz okula bağlı olarak bazı okullarda sizin seviyenizde en fazla 4 kişiden oluşur. Diğerlerinde ise ortalama 7-10 kişilik sınıflarda dil eğitimi verilir.


Gittiğim okulda seviye tespit sınavı yapılıyor mu?

Evet bu çok önemli bir noktadır. Seviye tespiti, sizinle aynı seviyede ki öğrencilerin bir arada olabilmesi için üzerinde titizlikle durulması gereken bir testtir. İster 4 kişilik sınıflarımızın bulunduğu okulları, isterseniz 7-10 kişilik sınıf mevcudu olan okullarımızı tercih etmiş olun, hepsinde yabancı dil seviye tespiti büyük bir özenle yapılır. Her öğrenci doğru yerden eğitimine başlar.


Genel

Kalış süremde herhangi bir problem ile karşılaşırsam muhatabım kim olacak?

Öncelikle kaldığınız okul yönetimi size yardımcı olacaktır. Ancak bize internet ortamında veya telefon ile ulaşmanız durumunda biz de her zaman devreye girip yardımcı oluruz.


Herhangi bir hastalık durumunda ne yapabilirim?

Yurt dışında kaldığınız süre içinde yaşayabileceğiniz ani rahatsızlık veya kaza durumunda kullanabileceğiniz yurtdışı ani rahatsızlık sigortasını buradan gitmeden yaptırmanızı önemle tavsiye ediyoruz.


Herhangi bir sebepten dolayı gidişimi iptal edersem uygulanacak prosedür nedir?

Okula göre değişmekle birlikte programınız başlamadan ne kadar süre önce iptal ettiğinize bağlı olarak belirli bir ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz.


Hava alanından karşılama ve uğurlama durumu nasıl?

Size havaalanından okula ve okuldan havaalanına ücret karşılığında çok rahat şekilde transfer imkanı bulunmaktadır.


Vize almam konusunda yardımcı oluyor musunuz?

Günümüz şartlarında pek çok ülke vizeye şahsen müracaatı tercih ediyor. Bu da kabulü kolaylaştıran unsurlardan biri oluyor. Vize formunu eksiksiz doldurmak, sizden istenen dökümanları eksiksiz tamamlamak ve yanlış beyanda bulunmaktan kaçınmak çok önemlidir. Gerektiğinde sizi yönlendirerek doğru başvuru yapmanıza yardımcı olmaktayız.


Yanımda neler götürmeliyim?

İhtiyacınızı karşılayacak bir sözlük, çalıştınız işle ilgili dökümanlar, Türkiye’yi tanıtan broşürler, mevsime göre rahat spor kıyafetler ve Türkiye’yi tanıtan bir kaç küçük hediye götürmenizi öneririz.


Döndükten sonra ne yapmalıyım?

Önerimiz, yabancı dilden hiç uzaklaşmamanız, mümkünse zaman zaman özel ders almanız, yabancı görsel ve yazılı yayınları takip etmeniz hatta internetten ders takip etmenizi tavsiye ediyoruz.


Özel ders almam gerekiyor mu?

Bu sizin kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı. Eğer özel yazışmalar, telefon görüşmeleri, toplantı yönetimi, spesifik konular veya pratik konuşma becerinizi geliştirme ihtiyacınız var ise özel ders almanızı öneririz.